co robic przed makijazem

Wiele naszych Klientek nie wie co zrobić przed makijażem i wizytą wizażystki. Przy zamówieniu makijażu pytają nas co powinny zrobić przed makijażem. W tym artykule przedstawimy listę porad o przygotowaniu twarzy do wykonania makijażu, tak aby utrzymał się długo i oczarował wszystkich na ważnym wydarzeniu. Jeśli nie wiesz co należy zrobić przed makijażem, jak zadbać o skórę, jak przygotować twarz ten artykuł jest dla Ciebie.

Z tego artykułu uzyskasz porady:

  • Jak wybrać wizażystkę?
  • Pielęgnacja przed makijażem
  • Peeling przed makijażem
  • Oczyszczanie twarzy a makijaż
  • Przygotowanie twarzy do wykonania makijażu

Zaczynajmy!

co-zrobić-przed-makijażem

Jak wybrać wizażystkę?

Zdecydowaną podstawą jest wybranie wizażystki, która wykona Twój makijaż na ważną uroczystość. Zawsze sprawdź portfolio, zdjęcia i opinie. Przy wyborze wizażystki nie sugeruj się jedynie opiniami innych osób – zawsze przemyśl, czy prace wizażystki, które widzisz na zdjęciach są w Twoim guście.

Przejrzyj galerie zdjęć wizażystek Mobile Salon: www.mobilesalon.net/nasz-zespol/

Pielęgnacja przed makijażem – 1 dzień przed wizytą wizażystki

Nawet najlepszej wizażystce będzie trudno uzyskać idealny efekt makijażu jeśli skóra klientki będzie przesuszona i odwodniona, z dużą ilością suchych skórek. Niestety podkład może nawet bardziej uwidocznić niedoskonałości suchej skóry. Pielęgnacja przed makijażem znacząco podniesie jakość wykonanego makijażu

W pielęgnacji przed makijażem najważniejszą czynnością, którą musisz zrobić na jeden dzień przed wizytą wizażystki jest peeling przed makijażem. Przy pomocy sprawdzonych, profesjonalnych produktów dobranych do Twojego typu cery zdecydowanie poprawisz jakość jutrzejszego makijażu, a także jego trwałość.

Oczyszczanie twarzy a makijaż

oczyszczanie twarzy a makijaż

Oprócz peelingu przed makijażem ważny jest szereg innych czynności, które rekomendujemy jeśli chcesz zadbać o swoją cerę bardziej niż na podstawowym poziomie.

W oczyszczaniu twarzy bardzo ważne jest wykonywanie demakijażu, o którym musicie pamiętać. Twarz należy zmyć płynem micelarnym lub mleczkiem do demakijażu.

Jeśli jednak na skórze nie było makijażu należy ją umyć żelem do mycia twarzy, który nie zawiera mydła, środków zapachowych, alkoholu, parabenów.

Oczyszczanie twarzy znacząco wpłynie na wysoką jakoś makijażu.

Peeling przed makijażem – jaki wybrać?

Peeling przed makijażem, jak i ten stosowany regularnie powinnaś dobrać zależnie od typu skóry jaki posiadasz. Najważniejszym elementem pielęgnacji cery jest systematyczne złuszczanie naskórka. Powinnaś go wykonywać regularnie kilka razy w miesiącu. Powinnaś stosować:

  • peeling enzymatyczny – jeśli Twoja cera jest sucha i wrażliwa, lub
  • peeling ziarnisty – jeśli Twoja cera jest tłusta lub mieszana.

Przygotowanie twarzy do wykonania makijażu – dzień wizyty wizażystki

przygotowanie twarzy do wykonania makijażuNajważniejsze co możesz zrobić aby przygotować twarz do wykonania makijażu w noc przed wizytą wizażystki to porządnie się wyspać. Niestety opuchlizna, która towarzyszy niewyspanemu organizmowi na skórze skutecznie uniemożliwia uzyskanie optymalnego efektu makijażu. Oczywiście profesjonalna wizażystka zadba o to, aby makijaż kamuflował niewyspanie przy pomocy profesjonalnych kosmetyków.

Przygotuj swoją twarz do wykonania profesjonalnego makijażu i nie wykonuj tego dnia makijażu samodzielnie lub wykonaj go bardzo delikatnie. Pełny makijaż przed rozpoczęciem pracy wizażystki znacząco ją utrudni.

Poznaj ofertę makijaży z dojazdem Mobile Salon: www.mobilesalon.net/nasze-uslugi/makijaz-z-dojazdem-warszawa/

Oraz ofertę makijaży ślubnych z dojazdem Mobile Salon: www.mobilesalon.net/nasze-uslugi/makijaz-slubny-z-dojazdem-warszawa/