Czy kobiety w ciąży mogą eksperymentować z włosami? Co mają zrobić, jeśli akurat w tym okresie mają ochotę na małą zmianę wyglądu – zrezygnować z farbowania włosów czy jednak poszukać bezpiecznego produktu do koloryzacji? Już wyjaśniamy! Przyszłe mamy mogą jak najbardziej spełnić swoje zachcianki fryzjerskie w zaciszu domowym, używając jedynie do tego zabiegu naturalnych farb do włosów bez zawartości amoniaku i innych substancji drażniących.

Koloryzacja włosów w ciąży jest bezpieczna pod warunkiem, że zostaną dobrane odpowiednie kosmetyki. Tradycyjne farby można z powodzeniem zastąpić już naturalnymi farbami do włosów. Dzięki zawartości wyciągów roślinnych i olejów są one nie tylko przyjazne dla skóry głowy, ale także dodatkowo chronią strukturę włosa.

Zdrowsza alternatywna dla tradycyjnej koloryzacji – naturalne farby do włosów

Obecnie w sprzedaży dostępne są naturalne farby na bazie roślin zapewniające kosmykom odpowiednią ochronę i piękny diamentowy blask. Wzmacniają one włosy, odpowiadają za ich prawidłową strukturę oraz nie powodują nadmiernego wypadania. Kolor naturalnej farby utrzymuje się na włosach długo, nawet do kilkudziesięciu myć. Dzięki tej subtelnej zmianie kobiety ciężarne mogą cieszyć się nową fryzurą na co dzień!

Natomiast zwykłe farby do włosów zawierają szkodliwe substancje (amoniak i wodę utlenioną), które podczas koloryzacji otwierają łuski włosowe, by mógł w nie dogłębnie wniknąć sztuczny barwnik. Powtarzanie zabiegu przyczynia się do osłabienia kondycji włosów. Łuski nie domykają się już prawidłowo, przez co są podatne na zniszczenia. Związki chemiczne zawarte w tradycyjnych produktach do koloryzacji mają silne działanie przesuszające, co prowadzi do wytrącania z włosów melaniny. Dodatkowo mogą podrażniać skórę głowy, a także przyczynić się do wypadania włosów.

Farba Sanotint bez amoniaku i substancji szkodliwych dla zdrowia kobiet w ciąży

koloryzacja włosów w ciąży Wachlarz naturalnych produktów do farbowania włosów stale się poszerza. Wzbogacają go między innymi ziołowe farby z dodatkiem henny, trwałe farby ziołowe, czysta henna czy szampony koloryzujące z pigmentami roślinnymi. Kobietom w ciąży polecana jest koloryzacja z wykorzystaniem naturalnych farb do włosów od marki Sanotint, której rezultatem są pięknie, zdrowe włosy i lśniący kolor. Cały swój sekret skrywają one w składzie i formule – cenne ekstrakty roślinne w połączeniu z wieloma witaminami i minerałami (np. złotym prosem, liśćmi oliwki, wyciągiem z brzozy i winorośli, sokiem z biopokrzywy, “witaminą B5” i biotyną). Obecność aktywnych składników w naturalnych farbach intensywnie regeneruje zniszczone kosmyki, hamuje wypadanie włosów oraz stymuluje ich wzrost, a także dodaje im witalności i blasku przy każdej koloryzacji. Każdy odcień farby Sanotint pokrywa siwe włosy. Przed farbowaniem kobieta w ciąży powinna pamiętać o wykonaniu testu wrażliwości, by wykluczyć ryzyko wystąpienia reakcji alergicznej. Do bardzo wrażliwej skóry przeznaczone są farby Sanotint z linii Sensitive lub szampony koloryzujące Sanotint Reflex.

O czym warto pamiętać przy koloryzacji włosów?

Kilka prostych rad dotyczących farbowania włosów dla kobiet ciężarnych dbających o zdrowie swoich maluszków:

  1. wybrać naturalną farbę (np. Sanotint), która regeneruje i nawilża włosy,
  2. nie nakładać farby, kiedy skóra głowy jest chora lub uszkodzona,
  3. stosować delikatne metody farbowania (np. refleksy czy nieinwazyjną zmianę koloru),
  4. wykonywać koloryzację przy otwartym oknie lub w wentylowanych pomieszczeniach,
  5. unikać chemicznego rozjaśniania włosów,
  6. ograniczać liczbę zabiegów koloryzacji.